НЕОБХІДНІ ЯКОСТІ ДИЗАЙНЕРА ІНТЕР'ЄРІВ. ПЕРСПЕКТИВИ ПРОФЕСІЇ
26 .10
Чому два дизайнери мають однаковий професійний рівень, але один займається нудними завданнями на біржах, а інший розробляє креативні проекти та виконує замовлення великих брендів? Наскільки сильно успіх залежить від характеру? Якими якостями має володіти дизайнер, щоб отримати прибуткову роботу?
⠀
Давайте детально розглянемо.
⠀
Комунікабельність
Дизайнеру необхідно постійно взаємодіяти із замовниками, спілкуватися із членами команди, шукати нових клієнтів. Також потрібно вміти проводити бриф - без нього складно зробити проект, який повністю задовольнятиме вимоги замовника. Комунікабельність важлива у будь-якій сфері дизайну – це необхідна якість і для дизайнера інтер'єру, і для модельєра, і для ландшафтного дизайнера.
⠀
Допитливість
⠀
Що таке трикутник Рело? А мондріанізм? Які колір року від Pantone у 2022 році?
⠀
У дизайні щороку виникають нові терміни, змінюються стилі та мода. Щоб не відставати від трендів, дизайнер має бути допитливим: стежити за новинами у професійній сфері, освоювати нові техніки, відвідувати вебінари та майстер-класи. Якщо перестати вчитися і втратити інтерес до нової інформації, можна відстати від конкурентів і розчарувати клієнтів застарілими рішеннями.
⠀
Здатність приймати критику
⠀
Історія дизайну знає безліч провалів — логотип Олімпійських ігор-2012 критики називали «огидним», «художнім фіаско». Не менш різко висловлювалися звичайні користувачі інтернету. Але агентство Wolff Ollins, яке розробило логотип, не припинило своє існування — дизайнери стійко перенесли критику, а їх клієнтами після Олімпіади стали багато відомих світових брендів, наприклад Uber.
⠀
Ця історія ще раз доводить, що здатність правильно реагувати на критику - одна з базових якостей, необхідна дизайнеру для кар'єрного зростання. Невдоволені клієнти будуть завжди, і потрібно вчитися спокійно ставитися до виправлень, редагувань та невтішних відгуків.
⠀
Логіка
Робота дизайнера має подібність до роботи математика: перед ним стоїть завдання, для якого потрібно знайти логічне рішення. Наприклад, при розробці проекту дворівневої квартири дизайнер інтер'єру потрібен зрозуміти, яка буде загальна композиція, на які зони та в яких пропорціях буде розмежування простору. Вирішити такі завдання без вміння мислити логічно буде складно.
⠀
Спостережливість
Брати ідеї для проектів можна не лише зі спеціалізованих сайтів, але й навколишнього світу. Здатність бачити незвичайне у звичайному, помічати деталі – це особиста якість, яка потрібна будь-якому дизайнеру. Крім того, спостережливість допомагає вчасно помітити недоліки у своїх роботах.
⠀
Емпатія
Уявіть, що потрібно розробити унікальний інтер'єр для дитячої кімнати, але у вас немає дітей. Як у цьому випадку правильно підібрати засоби візуальної комунікації? Як знайти підхід до цільової аудиторії, якщо у житті у вас із нею немає нічого спільного? Вирішити цю проблему допомагає емпатія. Успішний дизайнер здатний поставити себе на місце клієнта та поглянути на світ очима будь-якої цільової аудиторії.
⠀
Відповідальність
Найважливіша якість професійного дизайнера – відповідальність. Дизайнер відповідає за рівень своєї роботи, за дотримання термінів, результат. Навіть найдешевший і найнудніший проект слід виконувати максимально якісно. Відповідальних фахівців завжди цінують замовники, і якщо ви серйозно підходите до роботи, можливо, що клієнти порекомендують вас своїм знайомим.
Місця роботи та перспектива
⠀
Хорошим варіантом, куди може влаштуватися початківець дизайнер, є дизайн-студія. Там можна отримати практичний досвід. З набуттям практичних навичок та потрібного досвіду дизайнер може розраховувати на зростання доходу у кілька разів.
Окрім дизайн-студії, дизайнери потрібні також у роздрібних мережах, архітектурних бюро, салонах, на фабриках. Ще один варіант - це компанії, що спеціалізуються на організації виставок, рекламних проектів, виробництві. Ця професія сприяє виробленню почуття стилю, розвитку фантазії та художніх навичок.
⠀
У перспективі досвідчений спеціаліст може відкрити свою фірму. На той час у нього вже буде напрацьовано власну базу клієнтів. У такому разі професія дизайнера стане не просто роботою, яка приносить задоволення від реалізованих проектів, а й чудовим джерелом доходу. Успіх у діяльності при цьому залежить від репутації та професіоналізму.