Maison&Objet 2023.⠀⠀⠀ ⠀ Як це було
27 .01
Лише тиждень тому завершилася грандіозна міжнародна виставка Maison & Objet 2023 у Парижі.
⠀
Підсумками та головними трендами на майбутній рік поділимося сьогодні в нашій статті.
⠀
Дизайнером року за версією Maison & Objet став Рафаель Наво - автор колекцій меблів для Roche Bobois і Loro Piana, готелю Belle Plage у Каннах, паризького ресторану 39V. Для виставки він створив імерсивну інсталяцію The Apothem, в якій гра світла і текстур викликає розмаїття почуттів і емоцій. А м'які обтічні крісла дають змогу зробити паузу і відпочити від виставкової метушні.
⠀
Тенденції збільшення обсягів виробництва меблів і деталей інтер'єру з перероблених матеріалів позначилися і на події у світі дизайну, що відкриває календарний рік. Upcycling стає дедалі популярнішим на тлі боротьби за екологію і прагнення скоротити кількість відходів, які складно утилізувати. На Maison & Objet цього року були представлені столи, стільці та журнальні столики, зроблені з переробленого пластику, зокрема виловленого в океанах.
⠀
Повертаються візерунки в клітинку, які були представлені на виставці не тільки як малюнок на шпалерах, а й на оббивних тканинах, абажурах світильників. Смужка теж у тренді, але стала ширшою, помітнішою, без ефекту брижів.
⠀
Кавові та журнальні столики з травертину явно домінували на виставці в Парижі. Вони були круглими і квадратними, різних природних відтінків, але обов'язково з травертину. Цей камінь гарний сам по собі і не потребує догляду після обробки на виробництві.
Птахи в декорі використовуються не перший рік, але тепер стали справжнім трендом. Наприклад, популярні статуетки у формі пернатих із необробленого дерева.
⠀
Це вже колекція Malabares від Альберто Велеса для Alexander Lamont. Приставний столик. Він привертає увагу не тільки своєю асиметричною формою, а й використовуваними матеріалами: солом'яна маркетрі, шагрень, бронза.
⠀
Взагалі, вникати в суть предмета - окреме задоволення. Так ось, перед вами яскрава і ефектна колекція модульних ваз Siamo tutti uno від L'Arte nel pozzo. Вази повністю виготовлені вручну, а їхні форми, оздоблення і кольори натхненні естетикою і малюнками на тілі корінних народів Землі. Лінійка випущена на підтримку Survival International, світового руху за права племен і корінних народів.
⠀
⠀
Колекція модульних меблів Forest Club Sofa від Andreu World за дизайном Філіпа Старка. Оздоблення - шпон дуба і горіха.
⠀
Столики від Pulpo за дизайном Джулії К'ярамонті. Стільниця з кольорового скла, основа - сталь з порошковим або лакованим покриттям.
⠀
Один з холів виставки був відданий художньому всесвіту Жана-Шарля Кастельбажака. А на рю Жакоб, 13 відвідувачів все ще чекає (до 30 січня) імерсивна інсталяція дизайнера. Зворушлива анотація у експозиції Gien: "Це спогад про дитинство, проведене у бабусі в Ніцці, і мої таємні витівки. Коли вона приймала гостей, то обов'язково ставила менажницю з мигдальними макарунами, які ми, дітвора, так і норовили стягнути з-під столу".
⠀
Архітектор і дизайнер Фабріс Жуан намалював свою першу колекцію килимів і випустив її спільно з гонконгським брендом Tai Ping. У лінійці сім моделей, кожна з яких представлена у двох колірних версіях. Натхненням послужили роботи П'єра Кардена, скульптора Жана Девана, художника-абстракціоніста Женев'єви Клесе. Чи варто говорити, що всі килими - ручної роботи.
⠀
Не обійшлося і без учасників з України. Свої експонати представили понад десяток учасників. Фотозвіт ми презентували в нашому телеграм-каналі та в соціальних мережах на Facebook.