Штучний інтелект в дизайні. Заміна людини чи ні?
16 .05
Штучний інтелект (AI) з кожним роком займає все більш значущу частину життя людей і бізнесів.
⠀
Якщо раніше ми не могли уявити, що будемо керувати технікою за допомогою голосу, то тепер це стало звичною функцією сучасних пристроїв. Зростає роль AI і в сфері дизайну.
⠀
На перший погляд, AI виглядає, як загроза. Адже через нього багато професій перестануть потребувати людського ресурсу. Зокрема й дизайнери. Але це на перший погляд. Є думка, що штучний інтелект виступає лише в ролі асистента, який виконує всі рутинні завдання і дасть змогу дизайнерам повною мірою реалізувати свій творчий потенціал.
⠀
Багато часу йде на пошук дизайн-рішень, і цей процес поєднує в собі творче і логічне мислення. AI являє собою надлогічну систему рішень, яка здатна видавати передбачувані результати в найкоротші терміни після аналізу тисяч і мільйонів показників.
Штучний інтелект та нові можливості для дизайнера
Водночас AI дає дизайнерам низку можливостей, які допомагають їм ухвалювати більш обґрунтовані, ефективні рішення і робить життя простішим:
- Забезпечує відповідність проєктів останнім трендам, даючи змогу дизайнерам сфокусуватися на ширшій картині. AI виконує значну частину важкої роботи, звільняючи думки дизайнерів від зайвої рутини і надаючи їм більше можливостей для творчості.
- Замість багатогодинного аналізу безлічі даних самостійно, за допомогою AI, можна знайти підказку для пошуку рішення в правильному напрямку.
- AI - це дуже швидко. Він оптимізує робочий процес, аналізуючи величезні обсяги даних і пропонуючи рішення протягом хвилин. Потім дизайнер може вибрати найбільш підходящі.
- AI не втомлюється і не потребує перерв на каву.
⠀
Насамперед, використання штучного інтелекту покликане алгоритмізувати творчість. Нейромережі вже створюють тексти, редагують фотографії, навіть можуть написати музику і, звичайно, зробити картинку. Створення дизайн-проектів уже не за горами.
Практичне застосування
⠀
Можливості штучного інтелекту в галузі графічного дизайну вже використовували деякі компанії. Наприклад, в Італії 2017 року випустили 7 мільйонів різних банок Nutella. Жоден дизайн не повторювався, варіанти створив штучний інтелект. Акція називалася Nutella Unica.
⠀
Яскравою подією у сфері була система, яку представив сервіс The Grid. AI сам створював модулі та шаблони сайту. Щоправда, результати виявилися провальними.
Свій інтерфейс випустила платформа Wix у середині 2016.
2021 року OpenAI представили нейронну мережу DALL-E, яка створює зображення за текстовим описом.
⠀
Деякі називають AI майбутнім індустрії і стверджують, що його застосування дасть змогу дизайнерам використовувати кращі ресурси. У той час як інші розглядають AI як загрозу, побоюючись, що він зможе повністю замінити фахівців у сфері дизайну.
⠀
Всупереч поширеній думці, AI навряд чи здатний зайняти місце дизайнера. Швидше, він дасть людям можливість виконувати складніші завдання і зробить процес дизайну більш контрольованим і економічним.
⠀
Ба більше, емпатія - одна з найважливіших складових дизайну. Саме вона допомагає дизайнерам встановлювати контакт із людьми, розуміти їхні проблеми та цілі. Дизайнер ставить себе на місце користувача, щоб створити корисний і зручний продукт.
⠀
AI поки що не може перевершити дизайнера, хоча б тому, що не здатний співпереживати так, як це роблять люди. AI може лише спростити процес розробки дизайну, але лише якщо в ньому бере участь людина.
⠀
Краса дизайну полягає в його різноманітності, а також, як би дивно це не звучало, в його недосконалості. Найкращий дизайн не повинен відповідати будь-якій формулі, він є проявом творчих здібностей людей. А AI може стати чудовим союзником у цій справі.
⠀
У міру зростання і розвитку сфери дизайну нові технології впливатимуть на те, як саме ми створюємо, проєктуємо і презентуємо наші продукти.
Темі взаємодії штучного інтелекту з дизайнерами буде присвячений наш вебінар, який відбудеться 30.05.
Реєстрація ТУТ