Пермакультура: тимчасовий тренд або необхідний напрям в сучасному світі?
12 .07

Існує багато нових методів сталого розвитку, але чи може пермакультура стати найціннішим стилем життя, який варто впровадити у житті чи бізнесі?
Природа - потужна річ, вона здатна самовідновлюватися та забезпечувати безліч ресурсів для всіх живих істот на Землі. Однак, оскільки населення планети продовжує стрімко зростати, такі явища, як індустріалізація та урбанізація, породили шкідливі ритуали, такі як екоцид та вирубка лісів, які продовжують шкодити навколишньому середовищу, замість того, щоб використовувати великі дари, які природа надала нам для виживання.
Що, якби існував напрям, який не викорінював би концепції урбанізації чи індустріалізації, а працював разом з матір'ю-природою і прагнув використовувати те, що доступно, для досягнення наших цілей 21-го століття?
Виявляється, такий напрям існує, і називається він пермакультура.
Що таке пермакультура?
Слово "пермакультура" означає концепцію використання землі, ресурсів, людей та навколишнього середовища таким чином, щоб не створювати відходів - і заохочує використання систем із замкнутим циклом, які існують у природі.
Деякі люди або компанії можуть вирішити пройти курс пермакультурного дизайну, щоб покращити свої знання про принципи пермакультурного дизайну. Курси дизайну пермакультури можуть допомогти людям краще зрозуміти, як використовувати відновлювану енергію, практикувати пермакультуру в помірному кліматі та розвивати сільськогосподарські продуктивні екосистеми.
Системи замкненого циклу, говорячи про навколишнє середовище, мають на увазі ідеал, де нічого не повинно витрачатися даремно. Наприклад, замість того, щоб викидати старий одяг на смітник - матеріали слід використовувати повторно або продати одяг у комісійному магазині як секонд-хенд.
Деякі приклади впровадження пермакультури в суспільство містять:
- регулювання сільського господарства
- джерела води та енергії
- збір дощової води
- екологічно чисті будівельні плани
- пом'якшення наслідків вирубки лісів
- управління або повторне використання відходів, підвищення якості життя тварин
- просування важливості процесу проєктування пермакультури
- створення сільськогосподарських продуктивних екосистем
- робити все можливе для покращення економічного та соціального стану громади.
Дизайн пермакультури - це система об'єднання концептуальних, матеріальних і стратегічних компонентів у модель, яка функціонує на благо життя у всіх його формах, прагнучи працювати разом з природою, а не проти неї.
Зрештою, пермакультура прагне підтримувати різні системи в секторі в екологічно чистий спосіб, а також дбати про різноманітність і стабільність екосистем.
Які основні цілі пермакультури?
Основна мета пермакультури полягає в тому, щоб вплинути на людей та бізнес, щоб вони працювали разом з природою для досягнення своїх цілей, а не проти неї. Пермакультура просуває філософію усвідомленості у всіх діях, які потенційно можуть спричинити доміноподібний, згубний ефект у різних секторах.
Пермакультура заохочує ретельно обмірковувати свої дії, перш ніж їх здійснювати, і усвідомлювати, що одна дія може покращити одну ситуацію, а може негативно вплинути на іншу.
Оскільки кількість людських поселень стрімко зросла з часів індустріалізації у 1800-х роках, діяльність з високим рівнем викидів вуглецю призвела до того, що люди легко виробляють відходи і зневажливо ставляться до земель, які страждають від людської діяльності.
Сумна правда полягає в тому, що люди знищили багато природних систем і поселень, які мали б залишитися недоторканими - і пермакультура прагне прищепити цю цінність людям, які рухаються вперед.
У пермакультурі природні системи та поселення корінних народів слід розглядати як незамінні ресурси, які не можна змінювати або порушувати в жодному разі. Будь-яким природним системам чи поселенням, що зазнали впливу таких видів діяльності, як індустріалізація чи урбанізація, слід приділяти увагу та турботу, на які вони заслуговують, для відновлення. Рослини і тварини, що перебувають у небезпеці, також повинні отримувати таку ж підтримку.
Тому Європейська Школа Дизайну на курсі Ландшафтного дизайну торкається цієї теми та намагається спрямувати тенденції дбайливого ставлення до природи. Адже це не просто тимчасовий тренд, а необхідність, яка визначає наше майбутнє.