Офіс у джунглях. Інтеграція сучасного дизайну в природу
20 .10
Питання екології та збереження гармонії у природі вже не перше десятиріччя турбує багатьох науковців та активістів.
⠀
Вже давно відомо, що зміни клімату невідворотні, а їх вплив на екосистему не тільки окремого регіону, а й цілих материків дуже суттєвий.
Серед негативних факторів:
- Забруднення повітря
- Парникові викиди
- Надмірне споживання ресурсів
Усі ці чинники змушують бити на сполох та приймати рішення вже сьогодні. Непомітний негативний внесок від кожного, помножений на мільйони людей - це вже відчутний удар.
⠀
Саме тому серед провідних архітекторів, інженерів, ботаніків та садівників існує тренд на екологічність та стійкий дизайн. Спеціалісти об’єднуються, щоб зробити міста більш інтегрованими у природу. Деякі країни намагаються створити цілі міста, побудовані у взаємодії та з повагою до природи:
- Мінімізація відходів
- Використанням альтернативної енергії
- Висадка лісів
Яскравий приклад такої інтеграції - це проєкт Fab Lab від мексиканської архітектурної студії Roth Architecture. Її фахівці розробили офіс, який максимально натурально інтегрований у навколишнє середовище - джунглі.
⠀
Локація офісу - Тулума, півострів Юкатан, який відокремлює Мексиканську затоку від Карибського моря.
⠀
Проєкт являє собою творчу лабораторію, яка побудована із залізобетону, сталі й пальмового волокна. Центральний модуль здіймається в формі меандру та створює візуальний ефект динамічності. Вся композиція - це окремі незалежні будівлі, які адаптовані до ділянки.
⠀
Офіс сконструйований так, що простягається крізь джунглі і у деяких місцях огортається навколо дерев, а стовбури лишаються всередині.
Таким чином не порушуючи місцеву флору. Форма вікон та дверей відтворена у плавних кривих лініях різної форми, що переплетені арматурою. Візерунки на дверях та вікнах нагадують листя дерев чи крила комах із джунглів.
⠀
Самі інтер’єри приміщень дуже різноманітні за формами та висотою. В одній із секцій розмістили хвилястий стіл по довжині стіни. Інший інтер'єр містить відкриті атріуми з деревами, які проходять через центр. Підлогу також частково «заселили» місцевими рослинами із джунглів.
⠀
Проєкт Fab Lab – це частина курорту Azulik від Roth Studio, до якого ще входять музей, окремі інсталяції, ресторан і приміщення, побудовані в схожому стилі. Студію заснував Едуардо «Рот» Нейра, президент Enchanting Transformation Foundation. Ця студія прагне знайти оригінальні та екологічно орієнтовані рішення для потреб повсякденного життя.
⠀
Європейська Школа Дизайну із захопленням спостерігає за появою подібних проєктів та завжди спонукає слухачів також лагідно ставитися до природи та втілювати екологічність у своїх проєктах.