Ландшафтний дизайн взимку: чим зайнятися?
02 .12
Вже прийшла зима і багато сезонних професій "впадають у сплячку".
Частково це стосується і ландшафтних дизайнерів.
⠀
Чим же займаються ландшафтні дизайнери взимку? Звісно ландшафтним проектуванням!
⠀
Весна - гаряча пора не тільки для садівників і городників, а й для ландшафтних дизайнерів. Але у дизайнера сезон починається трохи раніше, вже в лютому-березні. Проекти ділянок, 3D-візуалізація, план мощення, план освітлення, плани автополиву, кошториси та документи з інвентаризації багаторічних насаджень - все це тільки частина паперової роботи фахівця з ландшафтного дизайну.
⠀
А взимку можна присвятити проекту більше часу і витратити зайві кілька днів на обговорення. Якщо влітку дорога кожна година, то зараз буде можливість працювати спокійно.
⠀
З настанням холодів закінчуються практично всі роботи на ділянці.
⠀
Зима - найкращий час для проектування
⠀
Після випадання снігу, природа не завмирає, а продовжує жити в нових кольорах і формах. Білий колір є чудовим фоном, на якому видно всі переваги і недоліки ландшафтного дизайну взимку. Створюються чудові умови, щоб визначити, де є порожній простір, а де навпаки - надмірне нагромадження об'єктів.
⠀
На основі проведеного дослідження можна починати планування ландшафтного дизайну взимку, оскільки часу для розробки концепції та підготовчих заходів у цю пору року більш ніж достатньо.
⠀
Переваги завчасного планування такі:
- Можливість створення декількох ескізів, перевірка їх відповідності на місцевості.
- Вибір і закупівля матеріалів, які добре переносять особливості ділянки - сонце, тінь, вологу, опади.
- Вивчення, вибір і придбання насіння рослин, які підходять для відповідних кліматичних умов.
- Розробивши ландшафтний дизайн взимку, до весни замовник матиме чіткий проект, необхідні матеріали та обладнання, план закупівлі та посадки зелених насаджень.
⠀
Ландшафтний дизайн і його зовнішній вигляд взимку
⠀
Проводячи візуальну оцінку ділянки, потрібно пам'ятати про те, що на тлі снігового покриву добре виділяються деталі та об'єкти, які непомітні на тлі літнього буйства фарб.
⠀
Так, чудовий контраст із білосніжним полотном створюють такі предмети й об'єкти:
- темна кора дерев;
- хвоя ялин;
- червоні грона горобини;
- яскравий вічнозелений чагарник;
- годівниця для птахів;
- садова фігурка.
⠀
Ландшафтний дизайн взимку має цікаву властивість: сніг, що випав, згладжує обриси дрібних об'єктів і надає найхимерніших форм великим предметам, на яких він накопичується. Завдяки цьому ділянка набуває екзотичного і неповторного вигляду. Головне - грамотно розмістити будови і рослини. Так, посаджені вздовж стежок групи рослин створять ефектну хвилеподібну поверхню. Великі кущі перетворюються на пагорби, а дерева дивують хитромудрими грудками снігу на гілках.
⠀
Якщо ландшафтний дизайн ділянки включає посадку дорослих дерев - більш відповідного часу для цього годі й шукати. Посадка дерев-крупномірів дасть найкращі результати саме при зимовій пересадці, коли дерева перебувають у спокої.
⠀
Проводячи роботи в саду в зимовий час, можна також підкоригувати форму огорожі з вічнозелених рослин.
⠀
Якщо ландшафтний дизайн ділянки має в перспективному плані прокладання інженерних систем, у холодну пору цілком можна підготувати для них траншеї і котловани.
Від глибини та ретельності підходу до проектування буде залежати загальний успіх всього проекту.