Бути дизайнером інтер'єру у 2022 році. Актуальність професії в Україні
28 .06
Дизайнер інтер'єру - досить престижна і затребувана професія, опанувати яку бажають багато людей. Про те чи буде ця професія актуальна в Україні у 2022 році?
⠀
Бути дизайнером інтер’єру
⠀
Це саме той напрям, який є одним з найбільш затребуваних на сучасному ринку України з огляду відбудови зруйнованої нерухомості. Саме дизайнер створює такі речі, які дозволяють додати у життя більше кольорів та змінити емоційний стан з пригніченого війною на беззаперечну надію кращого майбутнього. А про економічну складову й годі говорити.
⠀
Тому і заробітні плати у дизайнерів досить високі, але працювати доводиться багато і наполегливо.
⠀
Два важливі принципи для дизайнера інтер’єрів:
⠀
- функціоналізм – “що функціонально, те гарно”
- конструктивізм - полягає не в складанні композиції предметів, а в створенні цілісної гармонійної конструкції
⠀
Оскільки це є сучасним мистецтвом художнього конструювання, саме слово «ДИЗАЙН» італійського походження від «Disegno». Що означає кілька понять: задум, план, намір, мета, креслення, ескіз, начерк, малюнок, візерунок, модель, шаблон, схема, композиція.
⠀
І оскільки робота дизайнера інтер’єрів складається з декількох етапів, що потребують глибоких знань то поріг входу до професії є дуже високим. Це “фільтрує” багато бажаючих, стримуючи невпинний потік пропозицій від спеціалістів.
⠀
Тому перенасиченість професіоналів на ринку України не передбачається.
⠀
Також потрібно не забувати, що за останні кілька місяців серед мільйонів біженців за кордон деякий відсоток талановитих дизайнерів вже не повернеться в Україну і почнуть свою діяльність в інших країнах.
⠀
Це також вплине на нестачу фахівців. І опанувати професію зараз буде влучним рішенням.
Чому обирають професію дизайнера інтер’єру?
⠀
Насамперед є дуже вагомі переваги:
⠀
- Висока затребуваність на ринку праці
- Цікава творча робота, можливість реалізувати свої фантазії та задуми,
- Новизна і різноманітність проектів, можливість удосконалюватися і розвиватися від проекту до проекту.
- Як правило, у дизайнерів інтер’єрів хороший рівень оплати праці
⠀
А основні недоліки пов’язані виключно с людським фактором та особливостями роботи з замовником:
⠀
- Розбіжність смаків замовника і художнього бачення дизайнера
- Необхідність довго переконувати замовника в дизайнерському рішенні або підлаштовуватися під його бажання
⠀
Інтер'єрний дизайн - широко поширений вид промислового дизайну, що насправді набув особливого звучання завдяки будівельному буму і численним інноваційним рішенням на ринку нерухомості минулого року.
⠀
Затребуваними вже на сьогодні є найрізноманітніші напрями інтер'єрного дизайну: від дизайну житлових приміщень до декорування приміщень великих промислових об'єктів. Тому прогнозується різке збільшення попиту на фахівців із цих напрямів, який абсолютно не задовольняється за рахунок випускників вищих навчальних закладів відповідних спеціальностей.
⠀
Кожен спеціаліст, який закінчує курс дизайнерів інтер'єру долучається до безмежного ринку. Свого часу та сама ситуація склалася в галузі інформаційних технологій. Згодом випускники курсів, які мають велику практику, найчастіше виявлялися грамотнішими та затребуваними фахівцями, ніж їхні колеги, які здобули вищу освіту.
⠀
Але не варто думати, що інтер'єрний дизайн це якийсь абсолютно елементарний рід діяльності, для оволодіння яким не потрібно ні особливих зусиль, ні деяких природних задатків. Крім розвиненого естетичного почуття, сучасний дизайнер інтер'єру повинен мати і численні навички, пов'язані з необхідністю опанувати сучасні технології.
⠀
А з огляду руху України до цивілізованого світу та європейських стандартів, перебудова буде не тільки в нових проектах, а й у вже існуючих. Саме вони потребуватимуть сучасного погляду на дизайн та функціональність.
⠀
Ще не закінчилася війна, але ми плануємо майбутнє. Ми плануємо відбудову. І дизайнери інтер'єру стануть серед найголовніших учасників цього процесу.