Стиль ЕКО в ландшафтному дизайні. Сучасне розуміння
10 .02
Еко стиль - це спосіб створити максимально природний сад, але за певним сценарієм ландшафтного архітектора.
⠀
Це так званий мальовничий хаос, створений природою, але впорядкований людиною. Сади, оформлені в природному стилі, черпають натхнення в лісах, луках або пустелях завдяки своєму стилю посадки і колірній палітрі. Залежно від вашого клімату, ваш неприборканий сад може відчуватися як тінисте лісове укриття з безліччю папоротей, чагарників і лісових квітів.
⠀
На думку багатьох архітекторів, теоретиків, природа є найвидатнішим ландшафтним дизайнером, творчість якого не можна псувати. Цю ідею підхопили багато садівників, і так вона розвивалася до тих пір, поки знову сади в природному стилі не повернулися в тренд.
⠀
Сьогодні цей стиль не просто набирає популярності, а є відображенням глобального ставлення людства до актуальності взаємодії з природою у її первісному стані.
⠀
Характеристика Еко стилю
⠀
Природний стиль у ландшафтному дизайні вирізняється кількома важливими характеристиками:
- у ньому не чіпаються, а зберігаються природні фрагменти і рельєф
- людське вторгнення в оформленні не повинно кидатися в очі
- у стилі Naturgarden обов'язково присутні водойми, що мають природну форму
- у ставках обов'язково має бути риба
- газон залишається природним, в якості нього використовується конюшина, також його відмінно замінюють польовими квітами
- за необхідності зробити огорожу, її виготовляють або з сухих дерев'яних дощок, або ж засаджують живоплоти
- при створенні декору використовується дерев'яний матеріал, який мінімально обробляється (підходять старі пні та корчі)
- між об'єктами, розташованими на ділянці, робляться рівномірні плавні переходи
- зон може бути кілька, але всі вони мають чітке призначення, жодна зона не повинна бути ізольована одна від одної.
Часто для надання саду природності використовують масивні камені. Вони гармонійно доповнюються квітами.
⠀
Еко стиль у ландшафтному дизайні оформляється в пастельних тонах з маленькими вкрапленнями яскравих акцентів. Серед малих архітектурних доповнень і матеріалів використовують:
- спеціально грубуваті меблі, виконані з колод
- за необхідності облаштувати альтанку, її роблять як курінь або навіс
- місця для відпочинку оформляються у вигляді дерев'яної лави
- доріжки оформляються з гравію, відмінно підійде кора або деревні спили, бордюри не роблять
- за необхідності спорудити місток використовують колоди, товсті гілки або дерев'яні дошки
- для облаштування зони відпочинку споруджують мангал із цегли, що нагадує привал на природі.
У ландшафтному дизайні в еко стилі обов'язково облаштовують годівниці для птахів. Вони не повинні бути різнокольоровими або з додаванням якихось декоративних деталей. Все робиться в грубуватій формі, наближеній до природного природного середовища.
⠀
Декор ділянки в еко стилі
Природний стиль у ландшафтному дизайні робиться практично без будь-яких стилістичних прикрас, але часто його доповнюють декоративними елементами. Ділянка прикрашається корчами, з яких робляться альпійські гірки. Гарний вигляд мають скульптури з дерева. За необхідності облаштувати квітники, їх теж оформляють із дощок. Садові меблі використовують прості дерев'яні, їх покривають тонуванням або лаком. В еко саду добре виглядають дерев'яні гойдалки, гамаки, саморобні підвісні сидіння. За необхідності влаштувати освітлення садової ділянки, його роблять прихованим - ховають на деревах невеликі ліхтарики.
⠀
Рослини в еко стилі
На сучасних еко ділянках мають гарний вигляд звичайні лісові дерева, ніякої екзотики, не характерної для вашого регіону, бути не повинно. Висаджуються дуби, берези, клени, горобини, горішники, липи, осики. Плодові культури теж присутні в натуральному саду.
⠀
Чагарники краще обирати лісового походження, наприклад, аґрус, жимолость або смородину. Дуже гарний вигляд має ожина, розташована неподалік від маленьких пеньків. За необхідності вертикального озеленення використовується дівочий виноград і хміль. Якщо ви зробили міні-городик, його можна прикрасити лісовою суницею.
⠀
Серед багаторічних рослин і квітів найчастіше віддають перевагу:
- папоротям
- астильбам
- баданам
- злакам
- жовтцям
- дзвіночкам
- ромашкам
- маргариткам
- люпинам
- конваліям.
В екосадах гарний вигляд мають лікарські культури, такі як материнка, м'ята, шавлія, валеріана і звіробій.
Сучасний світ вже насичений модерновими рішеннями, технологічними композиціями та "штучними" пейзажами. Для відпочинку фізичного і емоційного найкраще рішення - це саме Еко стиль. Тому і його актуальність зростає у перенасиченому інформацією та технологіями світі.
Пам'ятайте, що найкращий дизайнер - це Природа. Їй можна допомагати, але не потрібно її переробляти.