Ідеї дизайну інтер'єра. Оздоблення балкона
27 .10
Балкон або лоджія - це додатковий простір, де можна не тільки насолоджуватися свіжим повітрям, а також релаксувати, відпочивати, працювати, займатися спортом або готувати їжу.
⠀
Тому правильне оформлення може не тільки додати новий функціонал до оселі, а й стати гармонійним продовженням внутрішнього приміщення.
⠀
Які ролі лоджії або балкона
⠀
Серед очевидних - це:
- Простір для відпочинку
- Приміщення для зберігання
- Місце для куріння⠀
Але є ще і неочевидні варіанти:
- Робоче місце
- Спортивний куток
- Зона для митців
- Спальне місце
⠀
Сучасне оформлення лоджії передбачає озеленення та використання натуральних матеріалів, щоб вона гармонійно вписувалася в загальний стиль будинку. Гармонійно та професійно оформлений балкон не лише додає естетики, але також створює комфортне місце для відпочинку, творчості, хобі та роботи.
⠀
Основні вимоги з оформлення
⠀
Для безпечного, функціонального та тривалого використання необхідно враховувати кілька моментів.
- Балкон повинен бути спроєктований та побудований відповідно до стандартів безпеки будівлі.
- Огорожі, підлога та балкон повинні відповідати нормативам для навантажень і міцності.
- Використані матеріали повинні бути стійкими до впливу атмосферних явищ, таких як дощ, сонце, сніг і вітер.
- Ефективна система вентиляції та дренажу для запобігання застою води.
- Використання енергоефективних матеріалів та технологій для зменшення втрат тепла та створення комфортних умов на балконі.
- Естетична гармонія та архітектурна відповідність з стилем будинку (наприклад, у випадку цегляного будинку, використання пластику для оздоблення і утеплення балкона не є доцільним).
- Врахування заходів для запобігання поширенню пожежі (використання вогнестійких матеріалів та правильне розташування протипожежних засобів)⠀
Тип оформлення залежить від функцій, які закладають господарі квартири. Також слід враховувати площу приміщення, стилістичні та дизайнерські вподобання замовника.
Зона відпочинку. Встановіть зручні меблі, додайте килимів, подушок і освітлення для створення затишної атмосфери.
⠀
Спальне місце. Знайдіть зручне ліжко чи ліжко-гамак, використовуйте римські штори для приватності.
⠀
Місце для зберігання. Встановіть полиці, шафу, шухляди чи гардеробні системи для ефективного використання простору і зберігання різних речей.
⠀
Спортивний куток. Окреме місце для гантель, килимків для йоги, тренажерів. А також повинна бути вільна зона для розмаху рук та вільного руху. Забезпечте достатню вентиляцію.
⠀
Робоче місце. Письмовий стіл, стільці та необхідне обладнання. Має бути розетка, додаткове електричне освітлення й ергономічні умови для роботи.
⠀
Арт-студія. Встановіть стіл, полички для матеріалів та інструментів. Також потрібно забезпечити достатню кількість природного та штучного освітлення.
⠀
Кожен з таких типів оформлення напряму залежить від наявної площі.
⠀
На маленькому компактному балконі ( до 3 м²) просто неможливо і нераціонально робити спортивний куток. А от робоче місце або зону відпочинку цілком. Маленька площа вимагає точного прорахунку розмірів меблів. Порада - меблі-трансформери must-have.
⠀
Середня площа балкону (4-6 м²) дозволяє розширити можливості і облаштувати обідню зону. Можна розмістити кутовий диван із подушками, підвісити полиці для зберігання або невеликий спортивний тренажер.
⠀
Великий балкон (7 м² і більше) відкриває можливості для різноманітних функціональних зон, ідеально для спорту, а також дозволяє встановити гойдалки, велику кількість рослин і стильно оформити все в гармонії з оселею.
⠀
Які меблі обрати
⠀
Фаворитами будуть компактні меблі-трансформери, які легко складаються-розкладаються. Вибирайте меблі, що виготовлені з матеріалів, стійких до атмосферних впливів (алюміній, сталь із порошковим покриттям, пластик чи текстиль, що витримує вплив сонця та вологи). Якщо розглядаєте м'які меблі з оббивками, то віддавайте перевагу тим, що мають захист від ультрафіолетового випромінювання та стійкі до вологи.
Стелажі або полиці допоможуть ефективно використати вертикальний простір. Вони ідеально підходять для розташування книг, рослин, декоративних елементів та інших речей. А підвісні стелажі та полички можна розташувати під стелею балкона.
⠀
Декор та озеленення
⠀
Спробуйте створити мінісад із різними травами та квітами. Якщо балкон засклений, то доречними будуть панорамні вікна.
Можна додати подушок та покривал, щоб зробити текстильні акценти. Вони не тільки прикрасять простір, але й додадуть комфорту, приватності.
⠀
Штучне освітлення може бути реалізоване завдяки LED-стрічкам, гірляндам та світильникам з теплим світлом.
Не забувайте про вертикальний простір: підвісні горщики, полиці, вертикальні сади. Це робить балкон більш ергономічним.
⠀
Зробити функціональний балкон - це відмінний спосіб розширите корисну площу оселі і створити ще одну затишну та практичну зону. Успішне оформлення та озеленення балкона вимагає творчості та врахування потреб замовника та стилістичних вподобань.