Child Friendly сад: як створити
30 .11
Дуже часто мешканцями заміського будинку стають не тільки дорослі, а й маленькі члени родини. І щоб безпечно користуватися і насолоджуватися перебуванням на ділянці, необхідно враховувати певні особливості: передбачити місця для зберігання іграшок, правильне зонування дитячого простору, гіпоалергенність рослин тощо.
Добре спланований сад може задовольнити всіх, просто потрібно знати, з чого почати.
Європейська Школа Дизайну підготувала кілька порад про те, як створити Child Friendly сад, в якому кожен з родини захоче проводити час.
Зонування
Для гармонійності краще, коли ці зони зливаються одна з одною так, що їх межі не видно і вони плавно переходять одна в одну. Можна використовувати насип, щоб пом'якшити профіль дитячих ігрових зон, особливо якщо ігрове обладнання велике і громіздке.
Також доцільно використовувати газони, щоб компенсувати зони для посадки рослин. Це також ідеальне місце для гри в м'яча. Вибір правильного типу газону (дерну) залежить від ділянки та клімату. Використання зон означає, що ви можете створювати рішення для зберігання, інтегровані в конкретний простір, допомагаючи зменшити безлад і постійне перенесення речей в будинок або гараж.
Місця для зберігання
Важливою складовою створення простору, в якому хочеться проводити час, є відсутність захаращеності. Варто подумати про практичні рішення для зберігання, які можна використовувати для зберігання дитячих іграшок, коли з ними не граються. Можна інвестувати в сарай або літній будиночок, а також в такі речі, як зовнішні контейнери для зберігання. Подумайте, скільки речей потрібно прибрати, скільки на це можна витратити і де ви розмістити сховище. Можна використовувати ігровий будиночок як сховище для іграшок з пісочниці.
Гра на природі
Створення Child Friendly саду не обов'язково має коштувати багато, адже використання натуральних матеріалів та вибір надзвичайно витривалих місцевих рослин, які не бояться, коли їх топчуть, є ключем до успіху. Як варіант - піщана яма з кам'яними валунами, оточена надміцними рослинами з низьким споживанням води
Спілкування з природою - це найшвидший спосіб допомогти дітям навчитися саморегуляції. А у господаря ділянки з'явиться більше часу для відпочинку, розслаблення та насолоди садом.
Більш детально проєктувати сад ви зможете навчитись на нашому курсі Ландшафтного дизайну. Навчання стартує в онлайн та офлайн форматах.