ЗАНЯТТЯ 1. Влаштування камери. Цифрові камери – класифікація. Влаштування. Типи об'єктивів. Призначення. Влаштування. Режими зйомки (M, A, P, S). Формати запису цифрових фотографій. Керування фотокамерою. Аксесуари. Догляд.
ЗАНЯТТЯ 2. Експозиція. Світлочутливість (ISO), цифровий шум. Баланс білого. Витримка. "Змазування" и "замороження" об'єкта зйомки. Зйомка у пріоритеті витримки. Діафрагма. На що впливає. Розмивання та промальовування заднього плану, поняття "боке". Глибина різкості. Зйомка у пріоритеті діафрагми. Взаємодія – експопара, трикутник експозиції, універсальний алгоритм зйомки.
Практика: "Змазування" и "замороження" об'єкта зйомки. Зйомка з урахуванням глибини різкості.
ЗАНЯТТЯ 3. Правила композиції. Золотий перетин. Правило третин. Завдання і функції переднього заднього плану. Властивості ліній. Лінії сили. Діагональна побудова в композиції. Колірна композиція. Ракурс та точка зйомки. Композиція у портреті та пейзажі.
ЗАНЯТТЯ 4. Основи роботи зі студійним світлом. Природне та штучне світло. Джерела постійного та імпульсного світла. Джерела студійного світла. Керування. Синхронізація. Характер освітлення. Жорстке та м'яке світло. Додаткове студійне обладнання. Світлоформуючі насадки. Найпростіші схеми світла.
Практика: Студійна зйомка з імпульсним світлом. Постановка малюючого, заповнюючого та контрового джерел світла. Робота з відбивачем.
ЗАНЯТТЯ 5. Портрет. Психологія роботи з моделлю. Спілкування з моделлю. Настрій зйомки. Об'єктиви, що використовуються для зйомки портретів. Композиція у портреті. Ракурси. Налаштування камери, яким варто надавати перевагу. Особливості зйомки портретів у студії та на пленері.
Практика: Зйомка портрета з використанням природних та штучних джерел освітлення. Вечір/ніч.
ЗАНЯТТЯ 6. Практична зйомка в студії. "Високий" та "низький" ключ. Постановка та відпрацювання простих схем світла. Самостійна практика у студії. Ідеї для зйомок. Джерела натхнення. Технічні шпаргалки.
ЗАНЯТТЯ 7. Зйомка предметів. Скло. Метал. Їжа. Композиція у предметній фотозйомці. Різкість у кадрі. Освітлення у предметній зйомці. "Світлова кисть".
ЗАНЯТТЯ 8. Постопрацювання. Графічні редактори. Ретуш. Програми для пакетного опрацювання. Плюси та мінуси. Пакетне опрацювання RAW-файлів. Тонування. Розширення файлів, яким надається перевага. (Соціальні мережі, фотостоки). Практика відбору відзнятого матеріалу. Ведення цифрового фотоархіву.
ЗАНЯТТЯ 9. Постообробка. Графічні редактори. Ретуш. Перехід з Lightroom до Photoshop. Графічний редактор Adobe Photoshop. Основні застосунки під час ретуші портрета. Плагіни-помічники. Підготовка файлів до друку.
ЗАНЯТТЯ 10. Тревел-зйомка. Зйомка пейзажів. Зйомка міст. Як правильно знімати панораму. Що необхідно для зйомки панорам. Зйомка брекетингу експозиції (HDR). Зйомка на вулиці. Зйомка людей на вулиці. Етичні аспекти. Екіпірування тревел фотографа. Лайфхаки.