Ізабель Даерон про довершений міський простір - Європейська Школа Дизайну 1
/*.st0{fill-rule:evenodd;clip-rule:evenodd;}*/

Ізабель Даерон про довершений міський простір

09 .05

Ізабель Даерон про довершений міський простір - Європейська Школа Дизайну 7

Запорукою формування середовища комфорту є фіксація рівноваги між людиною та зовнішнім предметним оточенням. Така характеристика дозволяє називати сучасний практичний дизайн універсальним за своєю природою.

25-26 квітня у межах культурно-освітнього проекту "Культурний код. Франція" та 15-го міжнародного фестивалю "Французька весна" до Києва завітала відома французька дизайнерка Ізабель Даерон.

У рамках візиту мисткиня-дослідниця ділилася з українцями особливостями створення громадських просторів у Франції та Європі. Окремо говорили про
дослідження, без яких дизайну не буває, про промисловий дизайн, сценографію та соціальні проекти.

25 квітня під час воркшопу "Від малюнку до дизайну" з-поміж іншого дизайнерка-науковиця презентувала вже втілені ідеї для проектування об'єктів і простору на прикладі вітрин відомих брендів.

Як показали досвід та практика, оформлення вітрин – повноцінний арт-майданчик для дизайнерів, що працюють у сучасних урбаністичних напрямках. Наприклад, Ізабель та її команда свого часу розробили дизайн вітрин для Будинку моди “Hermes”. За основу проекту взяли стихію води. За словами
Даерон, вони працювали з водою у різних її станах. Зокрема, автори показали процес взаємодії між зображеннями краплин та продукцією магазину.

Ізабель зізналася, що улюбленого матеріалу, з яким працювати їй подобалося б найбільше, у неї немає. Вона наголосила: важливо використовувати елементи, які найліпшим чином підходять для втілення задуму.

Найвдалішим своїм проектом Ізабель вважає розробку механізму для очищення дощової води. Щоправда, у Франції існує заборона на використання
дощової води у побуті, тому ця ідея лишилась просто ідеєю. Проте такий задум закріпив за Ізабель статус дизайнерки актуальних проектів соціального
спрямування. Її роботи завжди стосуються проблем навколишнього середовища.

Своєю дослідницькою творчістю Ізабель активно зосереджує увагу громадськості на актуальних питаннях життя європейських міст.

Ізабель Даерон про довершений міський простір - Європейська Школа Дизайну 8

Воркшоп "Від малюнку до дизайну"

Ізабель Даерон про довершений міський простір - Європейська Школа Дизайну 7

Дослідження – обов’язкова частина діяльності Даерон. Для розкриття цієї теми Ізабель знайшла окремий час у межах лекції "Urban design. Створення громадських просторів" 26 квітня. Дослідниця пояснила: спершу вона тривалий час витрачає на знайомство з проблематикою теми, якою цікавиться. Для цього вона створила спеціальну «стіну досліджень», де зображає найменші деталі, думки, ідеї. Лише після цього можна розпочинати роботу над втіленням проекту.

Класичні фактори (наприклад, історичний) завше відіграють визначальну роль, коли мова йде про реалізацію соціальних ініціатив. Так, під час роботи над останнім проектом створення фонтану в одному із міст Англії, Ізабель спочатку досконало вивчила історію місцевості. Через це фонтан вирішили встановити на місці, де колись була річка.

Простір, де людина почувається максимально затишно – водночас професійна й особиста мрія-утопія Даерон, яку вона невтомно втілює протягом дев’яти років. "Назва моїх перших проектів власне й пішла від цього: "утопія – топія – топік", – сказала Ізабель.

За час роботи у сфері урбаністичного соціального дизайну Даерон презентувала 12 проектів. Серед успішно втілених задумів чільне місце займають вдруге народжені занедбані дитячі майданчики чи спеціальні тематичні програми у форматі онлайн-додатків.

Зокрема, програма Ізабель "Fix my street" дозволяє кожному стати учасником процесу удосконалення рідного міста. За допомогою фотокамери смартфона люди сповіщають про порушення порядку, вказують на очевидні недоліки вулиць, архітектури чи доріг.

А за допомогою онлайн-додатка "SpotCrime" мешканці міста повідомляють про порушення кримінального змісту і позначають їх на віртуальній мапі міста. Завдяки цій програмі вдалося визначити найбезпечніші райони окремих міст. За словами Ізабель, після цього нерухомість у найбільш сприятливих для життя кварталах значно здорожчала.

Керівник проекту "Культурний код" від Європейської Школи Дизайну та Фонду сприяння розвитку мистецтв Анна Довбня переконана – візити фахівців рівня Ізабель особливо актуальні у контексті налагодження міжкультурної комунікації між Україною та світом. Такі події створюють сприятливі умови для подальшої міжнародної співпраці, культурного обміну, створення моделей злиття бізнесу та культури.

"Французи ніколи не дозволять зруйнувати історичні будівлі і збудувати на їх місці нові. Французи шанують свою історію, цінують старожитності", – додала Анна Довбня.


Ізабель Даерон (Isabelle Daëron) – французька дизайнерка. Закінчила школу дизайну Ensci-Les Ateliers (Paris) і School of Art and Design (Reims). Спеціалізується на проектуванні просторів і об'єктах мистецтва, які дають поживу для роздумів. Займається проблематикою навколишнього середовища і природних елементів, які її складають. Під певне завдання розробляє філософію, яка згодом трансформується в вітрини магазинів. Бере активну участь у дослідницьких програмах відділу проектів Cité du (Saint-Étienne) і викладає в Ensad, Національній школі декоративних мистецтв в Парижі.

Організаторами заходу виступили Посольство Франції в Україні, Французький Інститут в Україні, Європейська Школа Дизайну та Фонд сприяння розвитку мистецтв.

Заходи відбулись за участю програми "Креативна Європа", яка спрямована на підтримку культурного та креативного сектору України, націлена на популяризацію культурного розмаїття та зміцнення конкурентної здатності на міжнародному ринку.

Ізабель Даерон про довершений міський простір - Європейська Школа Дизайну 8

Лекція "Urban design. Створення громадських просторів"

Дякуємо!

Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом

Залиште Ваші контактні дані, і наші менеджери зв'яжуться з Вами
Залиште Ваші контакті дані для того, аби наші менеджери EDS могли вас проконсультувати
Залиште Ваші контактні дані, щоб менеджери EDS могли зв'язатися з Вами і забронювати місце в групі
Залиште Ваші контактні дані, і ми допоможемо Вам зробити вибір!
Залиште Ваші контактні дані, і ми допоможемо Вам зробити вибір!
Бажаєте взяти участь? Залиште ваші контактні дані
Дякуємо!

Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом