D-unit. Фокус на український дизайн - Європейська Школа Дизайну 1
/*.st0{fill-rule:evenodd;clip-rule:evenodd;}*/

D-unit. Фокус на український дизайн

06 .10

D-unit. Фокус на український дизайн - Європейська Школа Дизайну 7

Поринати до теми дизайну та розглядати його різні аспекти у багатьох фокусах – одна з місій Європейської Школи Дизайну.

В рамках виставки українських креативних брендів "Ukrainian Design Brands. Тотальна присутність" ми разом з партнерами - агенцією MAЇNO та Українською Асоціацією Меблевиків - провели тематичну дизайн-сесію про невідкладну потребу взаємовигідного кооперування вітчизняного меблевиробництва з українськими дизайнерами для створення спільних проєктів, які б впевнено вивели меблеву галузь країни на міжнародну орбіту.

Якщо конкретизувати глобальність цього завдання в покроковості його виконання, то учасники дизайн-сесії зокрема наголошували на необхідності створення координаційного центру між дизайнерами й виробниками, який би моніторив і поєднував їхні інтереси й прагнення, бо в цілому українська ситуація все ще така, що "дизайнери щось там проектують, не будучи впевненими в його реалізації, а меблярі щось там виробляють, але в підсумку галузь не задоволена результатом". Про це зокрема говорив керівник EDS Дмитро Медяник, який вважає, що такий координаційний центр має стати "інструментом методології взаєморозуміння", оскільки відсутність взаєморозуміння і є головною перешкодою на шляху кооперування меблярів і дизайнерів: часто  те, що вигідне й прийнятне для дизайнерів, не влаштовує меблярів та навпаки (учасники сесії наводили конкретні приклади такого спотикання у взаєминах сторін). Власне, дана сесія й стала фактичним створенням й одночасною презентацією такого координаційного взаємодіючого центру "D-Unit".

Поділитися досвідом співпраці між дизайнером та меблевими виробниками було запрошено предметного дизайнера та девелопера відділу "Меблі" міжнародної компанії Flipkart/Walmart Прадипа Кумара. Він розказав, як саме створює колекції меблів Private label для Walmart, а також для меблевих фабрик з Китаю, Малайзії, Азербайджану, США та інших країн.

До участі в дискусії щодо індустріального дизайну меблевої індустрії було запрошено найбільших виробників меблів України: Меблі-Сервіс, Білоцерківська меблева фабрика, BRW та Гербор, VMV-Holding, Гарант-Експорт, Дорос, Morgan-Furniture та Світ Меблів.

D-unit. Фокус на український дизайн - Європейська Школа Дизайну 8

ФОТО

D-unit. Фокус на український дизайн - Європейська Школа Дизайну 7

Член Правління та Голова Платформи дизайну УАМ Віталій Івахов вкотре зазначив, що дизайн – це те, що продається виробником і купується на ринку: “Якщо створена Вами річ не продається, це не дизайн – це результат Вашої роботи над креативом”.

Принагідно можна сказати, що такий координаційний центр може бути не тільки майданчиком для поєднання інтересів дизайнерів і меблярів-практиків, але й експертом, тестувальником їхніх спільних проектів щодо їх ринкової успішності в разі реалізації. В ході сесії вже й народилася ідею реалізації в якості мобілізаційно-агітаційного прикладу успішності меблетворчої синергії якогось пілотного проекту, яким би опікувалися учасники створення координаційного центру "D-Unit". 

Підсумувати розповідь про цю етапну подію у співпраці Європейської школи дизайну, агенції "MAЇNO Design" та Української Асоціації Меблевиків можна словами Анастасії Білецької: "Очевидність проблеми не завжди вказує на очевидне рішення, проте радісно, що всі сторони мотивовані створювати умови для результативної взаємодії".

Дякуємо!

Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом

Залиште Ваші контактні дані, і наші менеджери зв'яжуться з Вами
Залиште Ваші контакті дані для того, аби наші менеджери EDS могли вас проконсультувати
Залиште Ваші контактні дані, щоб менеджери EDS могли зв'язатися з Вами і забронювати місце в групі
Залиште Ваші контактні дані, і ми допоможемо Вам зробити вибір!
Залиште Ваші контактні дані, і ми допоможемо Вам зробити вибір!
Бажаєте взяти участь? Залиште ваші контактні дані
Дякуємо!

Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом